Čtvrtek, Leden 23

Znáte goji? Má 500x více vitaminu C než pomeranč a zpomaluje stárnutí!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Goji – plody Kustovnice čínské jsou superpotravina, která je považována za jeden z nejlepších antioxidantů, který můžeme svému tělu dopřát. Kustovnice je nejenže považována za rostlinu mládí, ale má také pozitivní vliv na hubnutí.

Goji jsou plody asijské rostliny nazývané jako Kustovnice čínská. Kustovnice je považována za tzv. rostlinu mládí. Je plná antioxidantů, které v těle zpomalují proces stárnutí.

Výživové složení

Tyto zázračné plody jsou jedním z nejbohatších zdrojů vitaminu C, který můžeme svému tělu dopřát – v této kategorii Goji nemá téměř konkurenci, vždyť podíl vitaminu C je v ní  500 x větší než u pomeranče! A to už je tedy pořádná nálož zdraví.

Dalšími vitamíny, které v této superpotravině najdeme jsou vitamin B (B1, B2, B6), vitaminy A a E, všechny druhy esenciálních aminokyselin a stopové prvky selenu, zinku, vápníku a železa.

Konzumací Goji můžeme pozitivně působit také na náš zrak i paměť. V plodech Kustovnice čínské jsou ochranné látky, které chrání před toxiny a látky používané při bolestech zad, kloubů, nebo léčbě cukrovky.

Goji a hubnutí = skvělá volbashutterstock_101076805

Goji má své výhradní zastoupení také pokud se snažíte zbavit nadbytečných kilogramů. I malá porce této superpotraviny dokáže posílit imunitu, chránit proti unavě a posílit obranyschopnost organismu. Pokud si denně dopřejete dvě polévkové lžíce, ať už do jogurtu, musli, nebo ovesné kaše, přibude do denního příjmu pouhých 165 kj a velká porce vlákniny, které obsahuje 21 %. Vláknina má své výhradní postavení pokud chcete zhubnout, snižuje glykemický index jídla a dodává tělu pocit sytosti po delší dobu.

Blahodárné účinky pro tělo

 • Pravidelná konzumace plodů Kustovnice výrazně posiluje obranyschopnost a imunitu těla,
 • užívá se k léčbě rakoviny, snižuje riziko jejího vzniku a napomáhá zastavit růst nádoru,
 • snižuje krevní tlak, napomáhá ho udržet ve správné rovině,
 • napomáhá udržet normální hladinu cukru a tuku v krvi a snižuje cholesterol,
 • posiluje a zlepšuje zrak, zklidňuje podrážděné oči,
 • mírní různé alergické projevy,
 • je účinným prostředkem při neplodnosti,
 • zlepšuje pevnost šlach a nehtů, posiluje kosti a svaly,
 • zlepšuje kvalitu spánku,
 • napomáhá ke snížení váhy,
 • může pomoci od ranní nevolnosti během těhotenství aj.

Odborníci tvrdí, že pro dosažení většiny z těchto blahodárných účinků stačí konzumovat asi 30 gramů sušené Kustovnice čínské denně.

Kde Goji koupím?

Goji se těší velké oblibě a stále častěji se stává součástí jídelníčku mnoha lidí. Nejčastějšími prodejci této superpotraviny jsou prodejny zdravé výživy, farmářské trhy, popřípadě internetové eshopy.

Průměrná cena za 100 g balení Kustovnice čínské se pohybuje okolo 50 Kč.

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Přidejte komentář

avatar
  Subscribe  
Upozornit na