Pondělí, Květen 25

Stydíte se jít na skupinové lekce? Poradíme, jak se připravit!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Skupinové lekce jsou skvělým způsobem, kde se můžeme nejen seznámit s ostatními, ale především zhubnout přebytečné kilogramy. Ale co když nám v návštěvě „skupinovek“ brání stud? 

Na tom že se stydíte není nic divného a už vůbec v tom nejste sama. Je mnoho a mnoho žen, které se odhodlávají jít na skupinovou lekci nebo do posilovny a raději volí tzv. domácí cvičení. Představa všech těch vysportovaných těl, kdy každý se bude dívat jen na vás… tyto představy pronásledují mnohé z nás. Ale opak je pravdou.

Skupinovka, co by nás mohla bavitshutterstock_74386798

Abychom se vůbec donutili překonat svůj strach a obavy ze skupinové lekce, je důležité, abychom si vybrali takovou, která by nás mohla bavit. Pokud doma cvičíte s činkami a obecně ráda posilujete, bude asi vhodnější dívat se po silovějších skupinovkách – trx, tabata, hiit, břišní pekáč atd. Samozřejmě, že můžete zkusit i aerobic, zumbu, nebo twerk, ale pravděpodobnost toho, že se nebudete cítit na takové lekci dobře se výrazně snižuje, protože činky a tanec mají k sobě relativně daleko.

V dnešní době je nabídka poměrně pestrá a vybrat si může opravdu každý. Pokud máte rádi soukromí a dovoluje vám to aktuální stav (pracujete na směny, jste na rodičovské dovolené, nebo jste žena v domácnosti), zkuste se poohlédnout po lekcích v ranních hodinách. Nejen že hned po ránu nastartujete svůj metabolismus, ale také je větší pravděpodobnost, že na lekcích bude méně lidí, popřípadně lidé stejně stydliví, jako jste vy.

Psychická příprava – jak se motivovat

Pokud jste se již registrovala na svoji lekci a pomalu se blíží hodina „H“, možná začínáte mít „zaječí úmysly“ a hlavou se honí tisíce výmluv od krmení kočky (kterou nemáte), až po nedostatek času (který jste si právě na lekci udělala). Jakmile tyto myšlenky začnou přicházet, je načase se začít na lekci chystat. Triko, boty, ručník, pití. Pusťte si hudbu, která nakopne a dá rytmus tělu, nalaďte se na hudbu a pobrukujte si u chystání věcí. Pokud máte černé myšlenky o tom, jak se na vás budou všichni dívat a že na skupinovku vůbec nepatříte, dejte si hudbu ještě hlasitěji a vyžeňte je! Nezapomínejte, že to děláte především pro sebe a přebytečná kila už prostě nosit nechcete! Džíny ze střední na vás tak smutně koukají, nemůžete sebe, ani je přece zklamat.

Jsme ženy a chceme se cítit dobřeshutterstock_130211276

Než vyrazíte na lekci (i když se to pánům možná může zdát úsměvné) je důležité také zkontrolovat svůj šatník. Možná jste se právě zaradovala, protože oblékání je vaší silnou parketou a konečně se cítíte jako ryba ve vodě. Bez debat – je potřeba cítit se dobře a pohodlně. Aby celá lekce probíhala přijatelně a v rámci možností bez studu, i výběr oblečení zde hraje důležitou roli. Nakoukněte do skříně a zanalyzujte situaci. Nevidíte nic v čem byste mohla vyrazit? Udělejte si radost a motivujte se do lekce novým kouskem. Nezapomeňte, že kvalita materiálu, savost a správná velikost hrají důležitou roli, abyste se cítila dobře.

Pokud máte nějaké to kilo navíc, které nechcete úplně dávat na obdiv svému cvičícímu okolí, zvolte raději pohodlnou kombinaci, ve které se budete cítit opravdu dobře a pohodlně. Může se zdát, že ačkoliv vyrazíte na nákupy a nakoupíte oblečení podle posledního trendu, nemusí to ještě znamenat, že pro vás bude na cvičení to nejvhodnější. Pokud byste celou lekci měla myslet na to, kde jaký faldík přebývá, určitě by vás to k další návštěvě nemotivovalo. Takže dámy, hurá na nákupy!

Ve dvou se to lépe táhne

Pokud cítíte, že samotná jít nechcete a stále vás přemáhá spíše nechuť a obavy, zkuste poprosit kamarádku, aby šla na lekci s vámi. Možná jí trápí úplně stejné pocity a ráda by také začala aktivně a pravidelně sportovat. Pokud na lekci vyrazíte dvě, nálada bude určitě uvolněnější a možným trapasům a situacím se třeba ještě nakonec spolu zasmějete a přibudou zážitky, na které budete časem vzpomínat.

Pozor ale na kamarádky, které nejdříve slibují a nadšeně přikyvují, ale když dojde na lámání chleba, tak se hodinu před lekcí ozvou, že nejdou protože… a následuje výčet výmluv. Právě z tohoto důvodu mnoho žen na lekce vůbec ani nezačne chodit. Výběr tahouna a parťáka nepodceňujte a pokud se kamarádka opakovaně vymlouvá, ukažte jí, že vy to dokážete a na lekci klidně půjdete i bez ní!

Jsem na lekci aneb co mám dělatshutterstock_130913954

Ať už se nechtělo kamarádce, nebo jste se rozhodla vyrazit sama, je velmi pravděpodobné, že se na lekci budete cítit opuštěně a sklíčeně z neznámého prostředí. Nikdo učený ale z nebe nespadl, takže se zhluboka nadechněte a jděte do toho. Jakmile přijdete do sálu, kde se bude skupinová lekce konat, máte tři možnosti. Nejideálnější možností je zkušený instruktor/ka, který se po vstupu do sálu zeptá, kdo je na lekci poprvé a začne se vám intenzivně věnovat a se vším vás seznámí. Pokud ale tato situace nenastane, máte další možnost. Můžete požádat některého ze spolu cvičících, jestli by vám nepomohl se na lekci připravit. Pokud se vám nechce hned navazovat kontakt s ostatními, sledujte je. Ano, možná si říkáte, že jste šla na skupinovou lekci a ne na špionážní akci, ale chování ostatních vám pomůže rychleji se zorientovat v novém prostředí – lidé pravidelně chodící na skupinové lekce přesně vědí, kde najdou podložku na cvičení, kam si mají dát věci a kde si vzít cvičební pomůcky. Pokud i vy překonáte strach a ostych z prvních lekcí, můžou se potom nový začátečníci orientovat podle vás. Překonejte samu sebe a zapište se na skupinovou lekci. Je to skvělý způsob, jak se odreagovat, zhubnout a poznat nové lidi!

Sdílet článek pomocí:

Přidejte komentář

avatar
  Subscribe  
Upozornit na