Čtvrtek, Prosinec 12

Kruhový trénink – skvělý pomocník při hubnutí a zlepšení fyzické kondice

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kruhový trénink se stal velmi oblíbenou tréninkovou metodou nejen u jedinců ve fitness centrech, ale také zastánců domácího cvičení. Víte, jak by měl kruhový trénink vypadat a co je jeho hlavní charakteristikou?

Jak už sám název napovídá, u kruhového tréninku jsou jednotlivé cviky cvičeny v kruhu, tzn. že odcvičíte daný počet opakování jednoho cviku, přejdete na cvik další a jakmile vše odcvičíte, začnete s novou sérií ve stejném provedení. Nejčastěji se počet tréninkových kol stanovuje v rozmezí 2-7. Počet cviků kruhového tréninku je ovlivněn také partií, na kterou je trénink zaměřen a proto se může počet tréninkových kol vyšplhat až na číslo 10, 15 a více. Počet opakování je také různý, ale zpravidla platí, že jednotlivé cviky by neměly přesáhnout čas 1 minuty.shutterstock_265951262

Kruhovým tréninkem lze ušetřit opravdu hodně času a přitom si dát pořádně do těla. Celková délka kruhového tréninku zpravidla nepřesahuje 1 hodinu. Pokud je trénink zaměřený na menší počet svalových skupin, může cvičení trvat v rozmezí 20-30 minut.

Kruhový trénink je silově vytrvalostní tréninkovou metodou a může být zajímavým zpestřením i pro pokročilé, kteří se zabývají právě rozvojem síly či vytrvalosti.

Pořádná dávka pro celé tělo

Velkou výhodou kruhového tréninku je jeho záběr, kdy jsou zapojeny všechny svalové skupiny v těle. Dobrý kruhový trénink je vždy sestaven tak, aby po sobě následovaly cviky na různé svalové partie. Ale ani to nemusí být vždy dodrženo. Pokud se rozhodnete, že potrápíte určitou partii (např. velmi oblíbený břišní pekáč), nemůže vám v tom nikdo bránit a nic tím nepokazítshutterstock_281327639e.

Vysoká intenzita je ideální na hubnutí, zpevnění či vyrýsování svalů.

Kruhové tréninky by se daly označit jako výzva. Výzva pro vás a vaše tělo, kdy se snažíte neustále dosahovat lepších a lepších výsledků a počtu opakování v jednotlivých sériích. Pozor ale na přetrénovanost a kvalitu provedení! Pokud s kruhovými tréninky začínáte, sestavte si je tak, aby jejich doba nepřesáhla max. 15-20 min. I když se vám možná bude zdát, že tento čas s tělem nemůže nic udělat, opak je pravdou. U tréninku se vždy zaměřujte především na kvalitu provedení jednotlivých cviků, nikoli na jejich kvantitu. Pokud se do cvičení pustíte příliš horlivě a nepohlídáte si techniku cviku, může se vám stát, že další dny trénink budete muset vynechat z důvodu „svalovice“ a namožení celého těla.

Pro koho je kruhový trénink tedy vhodný?shutterstock_190842623

Kruhový trénink je vhodný především pro ty, kteří se cvičením začínají a chtějí vybudovat silový základ, zpevnit svaly celého těla, rozvinout svalovou vytrvalost a zbavit se nadbytečných tukových zásob. Litovat ale nebudou ani již pokročilí cvičenci, kteří se zabývají rozvojem síly a vytrvalosti a rádi by svůj trénink posunuli na další stupeň obtížnosti.

Tréninky pro vás! Pokud si nevíte rady, jak si trénink sestavit, můžete se inspirovat v našem HIIT seriálu pro začátečníky https://www.fitrevue.cz/hiit-trenink-pro-zacatecniky-zacnete-jeste-dnes-trenink-pro-1-den/.

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Přidejte komentář

avatar
  Subscribe  
Upozornit na